Tak jak to bude s Faltýnkem?

13.03.2019

Ve čtvrtek minulého týdne jsme se z médií dozvěděli senzační zprávu o tom, jak nám poslanec za hnutí ANO Jaroslav Faltýnek úkoluje ředitele ÚHOS z hlediska výběrového řízení společnosti na výběr mýtného. Od té doby ticho.

Ve čtvrtek minulého týdne jsme se z médií dozvěděli senzační zprávu o tom, jak nám poslanec za hnutí ANO Jaroslav Faltýnek úkoluje ředitele ÚHOS z hlediska výběrového řízení společnosti na výběr mýtného. Od té doby ticho.

Jak to, tak bývá v české kotlině, když premiér zmizí, dějí se věci. Pan Andrej Babiš nám odjel do Spojených státu amerických, a tak se dalo očekávat, že se něco stane. A taky že jo. Došlo k zatýkání v souvislosti s pochybnými zakázkami v Brně, k vzetí do vazby jednoho z vlivných členů hnutí ANO pana Švachuly. Skutečně vlivných, protože přiznejme si, kolik takových lidí jako on se dostane do vedení jedné z největších českých firem, jakou bezesporu dceřiná společnost Českých drah, tedy ČD Cargo je. Co na tom, že ještě v roce 2013 hnutí ANO slibovalo, že bude tyto manažerské posty obsazovat odborníky, a ne politickými přitakávači. Pan Švachula se ukázal asi jako odborník a zároveň velký přitakávač Jaroslava Faltýnka.

Vedle toho došlo také k zabavení notebooku a mobilu pana poslance Faltýnka. Následně proběhla zpráva, že pan Faltýnek v jeden den úkoluje ředitele Úhozu, jak má postupovat ve věci výběrového řízení na výběr mýtného, pana Petra Rafaje a to přímo po schůzce, kterou měl s ředitelem firmy Karlem Feixem, která prostě výběrové řízení prohrála.

Od čtvrtka hlavní média jakoby mlčí. Mlčí i pan premiér. Mlčí i pan poslanec Faltýnek. Asi nám vrcholní politici dávají čas na to, abychom pochopili, že slova korupce a ovlivňování veřejných zakázek mají jiná vysvětlení, než to naše společnost chápe. Oni sami to ještě nevědí, a proto mlčí. Aby to vymysleli a následně společnosti předložili, zkrátka: trochu ohnuli. Tedy pokud.

Pokud to není tak, že dozorující státní zastupitelství teď vymýšlí důkazy, jak to udělat, aby to byla pravda a aby to zase nedopadlo jako v případě kauzy pana Nečase. Ten případ skončil pouze neodvedením daně za pár kabelek, ale v Čechách padla vláda. Samozřejmě, že se nabízí otázka, v čí prospěch?

Ale vraťme se na začátek. Co by asi očekával normální člověk v normální zemi? Pokud jeden z poslanců ovlivňuje veřejnou zakázku, která evidentně nepatří do jeho resortu, neboť dopravu má na starosti pan ministr dopravy Ťok. A pokud pan ministr dopravy je natolik nesvéprávný, že neví, že v prosinci sněží, že strojvůdci jsou přetížení, protože jich je málo díky nulové personální politice Českých drah a pokud za sebe nechává vyjednávat jiné, pak je zbytečný. Pokud to však dělá pan poslanec Faltýnek na vlastní pěst. Měl by okamžitě odstoupit. Co jiného by to totiž bylo než ukázkové ovlivňování výběrového řízení. Jedna firma neuspěje, obrátí se na vlivného politika a ten jedná ve prospěch té firmy. Měl by okamžitě odstoupit minimálně za tu nehoráznou lež, že tím ušetřil státu 1,5 mld korun. To už bylo do nebe volající.

Ale, žijeme v České republice a já asi pojem korupce a ovlivňování státních zakázek špatně chápu. Samozřejmě, že pan Faltýnek jednal v prospěch nás všech. Nebo si snad myslí někdo něco jiného?

Politické hnutí VIZE - národní socialisté
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky